Rektor

Fredrik Vigre

fredrik.vigre@lasos.se 

0418 33 25 58
0766 77 82 58

Biträdande rektor

Tina Jönsson

kristina.jonsson@lasos.se

Pedagoger och övrig personal

Fredrik Vigre (FV)

Ämneslärare: Matte, Teknik

fredrik.vigre@lasos.se

Kristina Jönsson (KJ)

Mentor åk 8 och 9, Ämneslärare: Svenska, SO, NO

kristina.jonsson@lasos.se

Sebastian Malm (SM)
Mentor åk 6, Ämneslärare: Idrott & Hälsa, Matte, SO
sebastian.malm@lasos.se

Juan Carlos Alongi (JA)
Mentor åk 7, Ämneslärare: Spanska
juancarlos.alongi@lasos.se

Ellen Leinonen (EL)

Ämneslärare:Bild och slöjd

ellen.leinonen@lasos.se

Tanja Bansemer (TB)

Mentor åk 7, Ämneslärare:Tyska, Engelska

tanja.bansemer@lasos.se

Emi Blixt (EB)

Mentor åk 4/5, Ämneslärare: Svenska, SO

emi.blixt@lasos.se

Annie Bengtsson (AB)

Ämneslärare: Hemkunskap och slöjd

annie.bengtsson@lasos.se

 

Alena Filipovic (AF)

SYV / Resurs

alena.filipovic@lasos.se

Helena Sjösvärd

Skolsköterska
helena.sjosvard@lasos.se

Maria Nilsson

Specialpedagog och kurator

maria.nilsson@lasos.se

Sebastian Malm

Instruktör fotboll

sebastian.malm@lasos.se

Johan Hammarström
Instruktör ishockey
almagutten@hotmail.com

Nina Hansson
Instruktör ridning
nina@lrk.nu
0768 – 50 83 18

Jeanette Jensen

Instruktör konståkning

jeanette.jensen@lasos.se

Frågor eller funderingar?

Du är välkommen att kontakta oss om du har frågor eller funderingar, vill veta mer om vår skola eller besöka oss.
Kontakta rektor Fredrik Vigre (0418 – 33 25 58) fredrik.vigre@lasos.se.

För nyanmälning av elev hänvisar vi till vår anmälningssida.

Besöksadress
Emaljgatan 9-11, 261 43 Landskrona
Fakturaadress
Box 654, 261 25 Landskrona,  Organisationsnr: 556720-6239

Klagomålshantering till huvudman

Om du som vårdnadshavare (eller elev) vill framföra ett klagomål tar du i första hand kontakt med berörd personal, som ansvarar för att ta emot ditt ärende och ge dig återkoppling. Vill du föra ärendet vidare kontaktar du rektor. Rektor ansvarar då för att ditt ärende utreds och att det återkopplas till dig.

Om du upplever att du inte får gehör för ditt klagomål från personalen eller rektor, alternativt att ditt klagomål gäller rektors tjänsteutövning är du välkommen att kontakta vår styrelse på styrelsen@lasos.se